Strona korzysta z plików cookies, zgodnie z ogólnie przyjętą praktyką oraz ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuje, zamknij.

Prawnicy

Prawnicy

awatar
Paweł Zboina
Prawnik
M: pawel.zboina@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 797 702 985
Paweł Zboina ukończył studia prawnicze na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ze specjalizacją w zakresie prawa morskiego. Aktualnie kontynuuje karierę naukową przygotowując rozprawę doktorską z zakresu prawa sportowego, badając zagadnienia dotyczące odpowiedzialności kontraktowej zawodników w sporcie zawodowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z trójmiejskimi Kancelariami prawnymi przy prowadzeniu spraw z zakresu prawa cywilnego. Specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa morskiego, morskiego prawa pracy, odszkodowań marynarskich i prawa handlowego. Posiada szerokie doświadczenie w kontaktach z Armatorami oraz P&I Clubami w zakresie dochodzenia należności związanych z wypadkami przy pracy na statku oraz roszczeniami związanymi ze stosunkiem pracy. Posiada również szerokie doświadczenie w zakresie tzw. prawa stoczniowego, w szczególności w zakresie tworzenia i analizy kontraktów pomiędzy podmiotami przemysłu stoczniowego. Ponadto rozwija swoje zainteresowania w zakresie prawa sportowego. Z kancelarią współpracuje od 2013 roku.
awatar
Paulina Sawościanik
Prawnik
M: paulina.sawoscianik@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 58 688 80 30
Paulina Sawościanik - specjalizuje się w dziedzinach prawa morskiego, w szczególności tzw. prawa stoczniowego oraz handlowego i międzynarodowego. Łączy wiedzę i doświadczenie prawnicze z inżynierskim.
awatar
Maciej Kotarbiński
Prawnik
M: maciej.kotarbinski@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 58 688 80 30
Maciej Kotarbiński - współpracuje z Kancelarią od roku 2019. W roku 2020 ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Aktualnie kontynuuje naukę na kierunku Transport Morski na Wydziale Nawigacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Specjalizuje się w prawie morskim, włączając marynarskie prawo pracy czy prowadzenie spraw z zakresu marynarskich spraw odszkodowawczych. Posiada doświadczenie w zagadnieniach związanych z prawem transportowym w tym z przewozem morskim oraz intermodalnym. Ponadto, aktywnie uczestniczy w prowadzeniu spraw z zakresu tzw. prawa stoczniowego, przygotowując oraz analizując kontrakty oraz przebieg procesów niezbędnych do realizacji umów stoczniowych.