Strona korzysta z plików cookies, zgodnie z ogólnie przyjętą praktyką oraz ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuje, zamknij.

Radcowie prawni

Radcowie prawni

awatar
Mateusz Romowicz
Zarząd - Radca Prawny (Gd 1997)
M: mateusz.romowicz@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 504 280 737
Mateusz Romowicz jest radcą prawnym mającym wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej marynarzy, podmiotów gospodarczych z branży morskieji stoczniowej. Reprezentuje marynarzy na terenie całej Polski w postępowaniach przed organami podatkowymi. Stworzył dwa departamenty prawne dla grup spółek o zasięgu międzynarodowym. Absolwent Chicago-Kent College of Law oraz University of Cambridge oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Doświadczenie zdobywał współpracując ze spółkami, grupami kapitałowymi oraz międzynarodowymi holdingami skupionymi wokół handlu morskiego, przemysłu stoczniowego, transportu międzynarodowego oraz handlu międzynarodowego. specjalizacje: podatki marynarskie, odszkodowania marynarskie, ubezpieczenia marynarskie, prawo handlowe, prawo gospodarcze, prawo podatkowe, prawo międzynarodowe.
awatar
Ewelina Zgódka
Radca Prawny (Gd 2791)
M: ewelina.zgodka@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 797 702 683
Ewelina Zgódka jest radcą prawnym koncentrującym swoje zainteresowania na prowadzeniu spraw z zakresu prawa międzynarodowego, w tym międzynarodowego prawa podatkowego, prawa morskiego, prawa europejskiego oraz prawa ubezpieczeń społecznych. Posiada doświadczenie w kontaktach z organami podatkowymi w sprawach dotyczących podatków marynarskich oraz rozliczeń podatkowych marynarzy w Polsce. Ponadto, posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw marynarskich odszkodowawczych zarówno na etapie przedsądowym w kontaktach z Armatorami i P&I Clubami jak i przed sądami polskimi. Współpracuje z Kancelarią od 2009 roku.
awatar
Alicja Bożek
Radca Prawny (Gd 2296)
M: alicja.bozek@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 797 702 682
Alicja Bożek jest radcą prawnym koncentrującym swoje zainteresowania na prowadzeniu spraw z zakresu prawa podatkowego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, obsłudze prawnej osób fizycznych ubiegających się o prawo do świadczeń emerytalnych, w tym o prawa do emerytur pomostowych oraz górniczych. Posiada także szerokie doświadczenie w tematyce prawa rodzinnego oraz prawa cywilnego. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie Podatków i Doradztwa Podatkowego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w organach podatkowych. Z Kancelarią Radcy Prawnego Legal Consulting - Mateusz Romowicz współpracuje od 2010 roku.
awatar
Joanna Włodarczyk
Radca Prawny
M: joanna.wlodarczyk@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 797 702 684
Joanna Włodarczyk jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W czasie studiów otrzymywała stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Ukończyła Szkołę Prawa Francuskiego organizowaną przez Uniwersytet Gdański i Uniwersytet w Tuluzie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w spółkach branży stoczniowej i budowlanej. Swoje zainteresowania koncentruje wokół prawa morskiego i podatkowego. Z Kancelarią współpracuje od 2014 roku.
awatar
Krzysztof Dzierżawski
Radca Prawny
M: krzysztof.dzierzawski@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 58 688 80 30
jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim. Przez wiele lat zdobywał doświadczenie zawodowe w sektorze bankowości zajmując się w szczególności obsługą klientów strategicznych oraz podmiotów z sektora dużych, małych i średnich przedsiębiorstw. Interesuje się prawem cywilnym, gospodarczym i handlowym. Z Kancelarią współpracuje od 2019 r.
awatar
Joanna Bober
Radca prawny
M: joanna.bober@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 58 688 80 30
jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W czasie studiów otrzymywała stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Obecnie wykonuje zawód radcy prawnego - w 2021 roku zdała egzamin zawodowy, osiągając najlepszy rezultat wśród przystępujących do egzaminu radcowskiego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Swoje zainteresowania koncentruje wokół prawa cywilnego, prawa handlowego oraz prawa gospodarczego. Współpracuje z Kancelarią od 2016 roku.
awatar
Anna Niewiadomy
Radca Prawny
M: anna.niewiadomy@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 514 257 377
Anna Niewiadomy ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego z wynikiem bardzo dobrym ze specjalizacją w zakresie prawa międzynarodowego. W trakcie studiów otrzymywała stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Swoje zainteresowania koncentruje na prowadzeniu spraw z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, w szczególności związanych z ustalaniem uprawnień do świadczeń emerytalnych. Nadto rozwija swoje zainteresowania z zakresu prawa podatkowego oraz cywilnego, w tym prawa rodzinnego. Z Kancelarią współpracuje od 2015 roku.