Strona korzysta z plików cookies, zgodnie z ogólnie przyjętą praktyką oraz ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuje, zamknij.

Radcowie prawni

Radcowie prawni

awatar
Mateusz Romowicz
Zarząd - Radca Prawny (Gd 1997)
M: mateusz.romowicz@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 504 280 737
Mateusz Romowicz jest radcą prawnym mającym wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej marynarzy, podmiotów gospodarczych z branży morskieji stoczniowej. Reprezentuje marynarzy na terenie całej Polski w postępowaniach przed organami podatkowymi. Stworzył dwa departamenty prawne dla grup spółek o zasięgu międzynarodowym. Absolwent Chicago-Kent College of Law oraz University of Cambridge oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Doświadczenie zdobywał współpracując ze spółkami, grupami kapitałowymi oraz międzynarodowymi holdingami skupionymi wokół handlu morskiego, przemysłu stoczniowego, transportu międzynarodowego oraz handlu międzynarodowego. specjalizacje: podatki marynarskie, odszkodowania marynarskie, ubezpieczenia marynarskie, prawo handlowe, prawo gospodarcze, prawo podatkowe, prawo międzynarodowe.
awatar
Ewelina Zgódka
Radca Prawny (Gd 2791)
M: ewelina.zgodka@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 797 702 683
Ewelina Zgódka jest radcą prawnym koncentrującym swoje zainteresowania na prowadzeniu spraw z zakresu prawa międzynarodowego, w tym międzynarodowego prawa podatkowego, prawa morskiego, prawa europejskiego oraz prawa ubezpieczeń społecznych. Posiada doświadczenie w kontaktach z organami podatkowymi w sprawach dotyczących podatków marynarskich oraz rozliczeń podatkowych marynarzy w Polsce. Ponadto, posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw marynarskich odszkodowawczych zarówno na etapie przedsądowym w kontaktach z Armatorami i P&I Clubami jak i przed sądami polskimi. Współpracuje z Kancelarią od 2009 roku.
awatar
Alicja Bożek
Radca Prawny (Gd 2296)
M: alicja.bozek@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 797 702 682
Alicja Bożek jest radcą prawnym koncentrującym swoje zainteresowania na prowadzeniu spraw z zakresu prawa podatkowego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, obsłudze prawnej osób fizycznych ubiegających się o prawo do świadczeń emerytalnych, w tym o prawa do emerytur pomostowych oraz górniczych. Posiada także szerokie doświadczenie w tematyce prawa rodzinnego oraz prawa cywilnego. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie Podatków i Doradztwa Podatkowego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w organach podatkowych. Z Kancelarią Radcy Prawnego Legal Consulting - Mateusz Romowicz współpracuje od 2010 roku.
awatar
Joanna Bober
Radca prawny
M: joanna.bober@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 58 688 80 30
jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W czasie studiów otrzymywała stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Obecnie wykonuje zawód radcy prawnego - w 2021 roku zdała egzamin zawodowy, osiągając najlepszy rezultat wśród przystępujących do egzaminu radcowskiego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Swoje zainteresowania koncentruje wokół prawa cywilnego, prawa handlowego oraz prawa gospodarczego. Współpracuje z Kancelarią od 2016 roku.
awatar
Ewelina Kułakowska
Radca Prawny
M: ewelina.kulakowska@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 58 688 80 30
ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Swoje zainteresowania związane z prawem morskim rozwijała już na studiach, a tym samym pisząc pracę magisterską właśnie z tej gałęzi prawa. Praca magisterska dotyczyła problematyki związanej z zatrudnianiem marynarzy jako specyficznej grupy pracowników. Swoje zainteresowania koncentruje wokół szeroko pojętego prawa morskiego, a w szczególności wokół problematyki związanej z dochodzeniem przez marynarzy roszczeń odszkodowawczych, głównie z tytułu wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych, jak i roszczeń pracowniczych. Aktualnie wykonuje zawód radcy prawnego będąc wpisaną na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku pod numerem GD/GD/3705. Z Kancelarią współpracuje od 2017 roku.

Kontakt

Kancelaria Radcy Prawnego
Legal Consulting - Mateusz Romowicz


Sekretariat:
E: sekretariat@kancelaria-gdynia.eu
T: +48 58 688 80 30
T: +48 58 350 59 93
F: +48 58 746 33 95